Wymiana tarcz hamulcowych Kraków
Regularna wymiana tarcz hamulcowych jest konieczna, aby zachować wysoką skuteczność hamowania i pełne bezpieczeństwo jazdy. Zaniechanie wymiany tarczy na czas może doprowadzić nawet do jej pęknięcia, co może być katastrofalne w skutkach, jeśli nastąpi podczas szybkiej jazdy. Wymiana tarcz hamulcowych w serwisach Nowakowski & Szymański w Krakowie pozwoli zachować bezpieczeństwo jazdy i cieszyć się z efektywnej pracy układu hamulcowego.
Co ile wymieniać tarcze hamulcowe?
Tarcze hamulcowe to dosyć trwały element układu hamulcowego. Właściwie eksploatowane tarcze dobrej jakości wytrzymują przebiegi rzędu 60-90 tys. km. Przyjmuje się zasadę, że wymiany tarcz należy dokonywać co drugą wymianę klocków hamulcowych. Należy również pamiętać, że wymieniając tarcze, trzeba wymienić także klocki.
Przez pierwsze kilkadziesiąt kilometrów klocki i tarcze „układają się”, a częściowo wytarte klocki nie będą miały warstwy ochronnej i tak prostej powierzchni, jak nowe. Dlatego też należy unikać gwałtownego hamowania zaraz po wymianie tarcz hamulcowych. Zastosowanie klocków i tarcz tego samego producenta stanowi również gwarancję właściwej współpracy tych podzespołów.
Zarezerwuj
stanowisko
Wymiana tarcz hamulcowych w Krakowie
Serwisy Nowakowski & Szymański w Krakowie oferują usługę profesjonalnej wymiany tarcz hamulcowych. Po umówieniu się na określony termin jesteśmy w stanie wykonać wymianę szybko i sprawnie. Wymiana tarcz hamulcowych w Krakowie, w serwisach Nowakowski & Szymański to również gwarancja wysokiej jakości usługi. Wymianę przeprowadzamy z zastosowaniem procedur przewidzianych przez producentów. Pomagamy także w doborze odpowiednich podzespołów, idealnie dopasowanych do samochodu.
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe?
Moment zużycia tarcz hamulcowych określa ich grubość. Tarcze wycierają się podczas użytkowania. Jak zachowują się zużyte tarcze hamulcowe? Objawy są widoczne podczas jazdy. Wraz z eksploatacją nagrzewają się coraz szybciej, przez co obniża się efektywność hamowania. O konieczności wymiany tarczy alarmują również charakterystyczne sygnały, wskazujące na uszkodzenie tego podzespołu układu hamulcowego.
Ważna jest regularna kontrola stanu tarcz hamulcowych. Należy sprawdzać, czy na jej powierzchni nie pojawiają się pęknięcia lub rdza. Tarcza może również wykrzywić się, jeżeli po intensywnej pracy – gdy jest mocno nagrzana – będzie miała kontakt z zimną wodą np. po przejechaniu przez kałużę, czy na myjni samochodowej. Krzywe tarcze hamulcowe powodują objawy, których nie sposób nie zauważyć podczas jazdy.
O skrzywieniu tarcz hamulcowych świadczy „bicie” wyczuwalne na kierownicy oraz pedale hamulcowym. Częstotliwość wibracji będzie coraz większa wraz ze wzrostem prędkości. Jazda z uszkodzonymi tarczami jest zatem nie tylko niebezpieczna, ale może znacząco obniżać komfort podróży.